07/02/2020

Agregaty elektryczne Thermo King dla Mediplus Pharma

We współpracy Thermo King z Mediplus Exim, czołowym rumuńskim dystrybutorem produktów farmaceutycznych, powstała jedna z największych flot wykorzystujących wyłącznie elektryczne agregaty chłodnicze.

Kontrolowany i niezakłócony transport produktów farmaceutycznych w sieć dystrybucji ma kluczowe znaczenie dla jakości i bezpieczeństwa produktów. Flota Mediplus wymagała rozwiązania z kontrolowaną temperaturą, które zapewniłoby zgodność z wytycznymi Unii w sprawie dobrych praktyk dystrybucji (GDP) oraz korzyści w zakresie obsługi, oszczędności paliwa i zgodności z przepisami ochrony środowiska. Zasilane elektrycznie agregaty Thermo King spełniły te oczekiwania i zapewniły firmie Mediplus niezawodne zarządzanie temperaturą. "Skupiamy nasze wysiłki na podnoszeniu jakości, zwiększaniu niezawodności i różnorodności usług, które świadczymy klientom i dostawcom na rumuńskim rynku farmaceutycznym. Dążymy do wprowadzania innowacji we wszystkich obszarach naszych działań, a Thermo King jest liderem elektryfikacji branży kontroli klimatu w transporcie. Dlatego naturalnym krokiem w naszych relacjach z tą firmą była współpraca w celu stworzenia jednej z największych na rumuńskim rynku flot wykorzystujących wyłącznie elektryczne agregaty chłodnicze. Wiedzieliśmy, że dzięki wiedzy specjalistycznej, wysokiej jakości produktów, usługom i wsparciu technicznemu rozwiązania dostarczane przez Thermo King umocnią naszą czołową pozycję na rynku". - mówi Sorin David, Dyrektor ds. logistyki w Mediplus.

Dzięki pomocy Termoport, oficjalnego dystrybutora Thermo King w Rumunii, Mediplus obsługuje flotę obejmującą 144 nowe pojazdy wyposażone w agregaty E-200 MAX 50 do transportu chłodniczego (2 -8°C) i B-100 30 do przewozu w warunkach kontrolowanych (15 - 25°C). Wszystkie mają jedną strefę temperaturową.

E-200 reprezentuje nową generację w pełni elektrycznych agregatów chłodniczych. W przeciwieństwie do typowych rozwiązań o napędzie bezpośrednim E-200 działa niezależnie od silników pojazdów i powiązanych z nimi części ruchomych. Może współpracować zarówno z pojazdami elektrycznymi, jak i spalinowymi, jest wyposażony w opatentowane zarządzanie, które przyczynia się do niższego zużycia energii, większej autonomii pojazdu oraz wyższej sprawności i niezawodności. Agregaty E-200 są ponadto wyposażone w fabryczną funkcję podtrzymania, która dzięki dodatkowemu akumulatorowi w urządzeniu lub pojeździe zapewni utrzymanie wydajności podczas postojów w czasie dostaw lub przerw, niezależnie od silnika pojazdu.

Projekt ten wpisuje się w zobowiązania Ingersoll Rand 2030 w zakresie zrównoważonego rozwoju i jest spójny z zobowiązaniem do zmniejszenia śladu węglowego wynikającego z ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz z transportu chłodniczego o jedną gigatonę CO2e , co odpowiada rocznej emisji we Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii razem wziętych.