20/04/2020

Flota Tesco Dot-Com z agregatami chłodniczym TK E-200

Dzięki elektrycznemu agregatowi E-200 pojazdy mogą spełniać wymagania normy PIEK i przepisów dotyczących dostępu do miast, wjeżdżać do stref niskiej emisji, a także pracować cicho podczas dostaw nocnych.

Tesco, największa sieć w Wielkiej Brytanii i jeden z czołowych sprzedawców detalicznych na świecie, powiększyła brytyjską flotę o 52 nowe samochody dostawcze z zasilanymi falownikowo elektrycznymi agregatami chłodniczymi Thermo King E-200.

Tesco postanowiła jeszcze mocniej postawić na zrównoważony rozwój i elastyczność pojazdów dot-com obsługujących dostawy domowe, na obszarach podmiejskich i typu "kliknij i odbierz". Potrzebowała kompleksowego rozwiązania transportu, by utrzymać nieprzerwany łańcuch chłodniczy podczas wielu codziennych przejazdów między magazynami i klientami. Jednym z głównych wymagań, które spełniły agregaty E-200, była ochrona ładunku nawet przy wyłączonym zapłonie samochodu.

W przeciwieństwie do urządzeń z napędem bezpośrednim E-200 zapewnia stałą wydajność niezależnie od obrotów silnika pojazdu. Zmieniając parametry energii elektrycznej doprowadzanej do agregatu falownik może w razie potrzeby zapewnić większą moc, co powoduje szybsze schłodzenie wstępne. Precyzyjnie sterując zasilaniem, falownik zapewnia kontrolę układu chłodniczego i wydajności chłodzenia lub grzania potrzebną do uzyskania żądanej temperatury.

Funkcja podtrzymania jest obsługiwana przez akumulator pomocniczy, umożliwiając również działanie funkcji Start/Stop w celu oszczędzania paliwa, zmniejszenia hałasu i emisji spalin gdy kierowca zatrzymuje się na dostawę, ma przerwę lub podczas innego dłuższego unieruchomienia pojazdu. Umożliwia to zatrzymanie się w każdej chwili bez konieczności zostawiania pojazdu na biegu jałowym.

Dzięki rozwiązaniu "gotowy do pracy" agregat E-200 nie wymaga zestawu montażowego, sprężarki ani modyfikacji pojazdu. Wykorzystuje on opatentowane rozwiązanie zarządzania energią, które przyczynia się do niższego zużycia energii, większej autonomii pojazdu, wyższej wydajności i niezawodności.