17/09/2019

Poczta Polska kupuje 20 elektrycznych Nissanów e-NV200

Poczta Polska wyłoniła dostawcę w przetargu na najem samochodów o ładowności do 800 kg i DMC do 3,5 ty. Już wkrótce jej pracownicy będą wozić paczki elektrycznymi Nissanami e-NV200, które okazały się najlepsze w testach oceniających właściwości jezdne, komfort jazdy, ergonomię obsługi, sposób ładowania akumulatorów i zasięg.

Ekologicznemu napędowi towarzyszą ładowność ok. 742 kg i ładownia o pojemności 4,2 m3, mieszcząca 2 europalety. Nieduże wymiary zewnętrzne i znakomita zwrotność pomagają sprawnie pokonywać ulice w centrach miast. Dzięki akumulatorowi o pojemności 40 kWh Nissan e-NV200 uzyskuje zasięg 200 km w cyklu mieszanym oraz 300 km w cyklu miejskim zgodnie z homologacją WLTP. To znacznie więcej niż wynoszący 100 km średni dzienny przebieg 70% kompaktowych vanów wykorzystywanych w firmach w Europie. Akumulator można naładować przez noc w ciągu 7,5 godziny z ładowarki naściennej o mocy 6,6 kW. Ładowanie do 80% pojemności za pomocą szybkiej ładowarki CHAdeMO 50 kW trwa od 40 do 60 minut lub krócej, jeżeli akumulator nie był do końca rozładowany. Zapas energii można uzupełnić np. w trakcie załadunku paczek przed kolejną dostawą.

"Nissan e-NV200 łączy zalety kompaktowego vana, idealnie nadającego się do rozwożenia przesyłek pocztowych z bezgłośnym, bezemisyjnym napędem, który pozwala na obniżenie zawartości szkodliwych gazów w powietrzu w centrach miast. Jeśli do flot włączają go operatorzy logistyczni, jak Poczta Polska, pozytywny efekt dla środowiska jest znacznie bardziej zauważalny. To bardzo dobry prognostyk na naszym rynku. Biorąc pod uwagę zapisy ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz zapowiadane dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych, spodziewamy się dalszego wzrostu zainteresowania modelem e-NV200" - powiedział Kamil Wieczorkowski, szef działu sprzedaży do firm w Nissan Sales CEE. Elektryczne Nissany e-NV200 trafią do Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. Poczta skorzysta z 36?miesięcznego najmu w Arval wraz z serwisem. Ubezpieczenie pojazdów (OC i AC wraz z ochroną NNW) zapewni Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.