24/07/2017

Renault Trafic SpaceClass

Renault SpaceClass został po raz pierwszy publicznie zaprezentowany z okazji 70. Festiwalu Filmowego w Cannes, dowożąc na festiwal najbardziej znane osobistości ze świata filmu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Renault po raz kolejny startuje do rywalizacji z VW Multivanem i MV V-Klasą w segmencie luksusowych samochodów wieloosobowych, za pomocą nowej wersji Trafic SpaceClass. Jest ona produkowana w zakładzie Sandouville dzięki porozumieniu z firmą nadwoziową Gruau, która dostarcza na linie montażowe specjalnie zaprojektowane dla SpaceClass zestawy foteli i wyposażenia wnętrza. To kontynuacja współpracy z czasów poprzedniej generacji Traficów, w której był podobny model specjalny, nazwany? Generation. SpaceClass trafi do sprzedaży na kluczowych rynkach europejskich w październiku.

Trafic SpaceClass umożliwia przewóz do 9 osób. To odpowiedź Grupy na potrzeby klientów prywatnych i biznesowych, którzy poszukują modelu o maksymalnych możliwościach zmiany aranżacji wnętrza i najwyższym poziomie komfortu podróżowania. SpaceClass wyróżnia się z zewnątrz nowym układem ledowych świateł do jazdy dziennej w kształcie litery ?L? , 17-calowymi aluminiowymi obręczami kół z diamentowym połyskiem, przyciemnianymi szybami tylnymi i elementami w kolorze lśniącej czerni (obudowy lusterek bocznych, klamki drzwi, boczne listwy ochronne, uchwyt tylnej klapy). Ponadto ma nowy, unikalny kolor nadwozia Gris Com?te.

Wnętrze SpaceClass odznacza się starannie dopracowanym, dyskretnym i eleganckim designem. Ekskluzywna ciemnografitowa kolorystyka, nowy zestaw elementów wykończenia kabiny i dachu, oświetlenie LED, skórzana tapicerka, kierownica pokryta skórą z chromowaną, wykończoną matowo ozdobną wstawką, ozdobna wstawka deski rozdzielczej w kolorze lśniącej czerni, czarne wykładziny i dywaniki podłogowe, aluminiowe prowadnice tworzą dystyngowaną, dyskretną atmosferę wnętrza SpaceClass. Jest ponad 50 możliwych konfiguracji, od 2 do 9 miejsc siedzących. Przesuwne bądź obracane, zamontowane na prowadnicach kanapy i fotele zapewniają maksymalne możliwości zmiany aranżacji wnętrza.

W tylnej części kabiny, wyposażonej w 2 kanapy, jest do 6 miejsc ustawionych przodem do siebie, dzięki czemu pasażerowie uzyskują dodatkową przestrzeń na kolana. W wersji Signature (od 2 do 7 miejsc) SpaceClass przekształca się w mobilny salon wypoczynkowy z centralnym, przesuwnym i wyjmowanym stolikiem, licznymi schowkami oraz indywidualnymi, obrotowymi fotelami, umożliwiającymi ustawienie przodem do siebie. W wersji ?Escapade? (2 do 8 miejsc) SpaceClass zwraca się bardziej do współczesnych, poszukujących przygód nomadów. W tej wersji jest wyposażony w kanapę z możliwością jej przekształcenia w 2-osobową leżankę o długości do 1,95 m.

SpaceClass jest dostępny w dwóch długościach, L1 i L2. Wnętrze jest łatwo dostępne dzięki szeroko otwierającym się drzwiom oraz funkcji ?easy-entry?, która umożliwia dostęp do 3. rzędu siedzeń. Oprócz przewozu do 9 osób, ma również obszerny bagażnik o objętości od 550 do 1000 dm3 w wersji L1 i od 890 do 1800 dm3 w wersji L2. Po wyjęciu wszystkich siedzeń przestrzeń bagażowa SpaceClass zwiększa się do 6 m3 w wersji L2.

Starannie dopracowana i funkcjonalna kabina SpaceClass została tak zaprojektowana, by maksymalnie zwiększyć komfort podróżowania w każdej trasie, zarówno podczas podróży prywatnych jak i biznesowych. Cechuje ją podwyższona pozycja za kierownicą, skórzane, ergonomiczne, podgrzewane przednie siedzenia, intuicyjny system multimedialny R-LINK Evolution lub MediaNav Evolution obsługiwany za pomocą wbudowanego, 7-calowego ekranu, rekordowa objętość schowków, automatyczna klimatyzacja. SpaceClass oferuje 2 systemy multimedialne i nawigacji, obraz z kamery cofania wyświetlany na ekranie w wersji wyposażonej w MediaNav Evolution, złącze Bluetooth i odtwarzanie plików MP3, automatyczną klimatyzację z przodu.

Pasażerowie mają do dyspozycji ergonomiczne fotele lub kanapy z wieloma możliwościami regulacji ustawienia oparcia i podłokietnika, które zapewniają maksimum komfortu podróżowania. Ponadto wnętrze wyposażone jest w indywidualne elementy, jak 6 lampek do czytania z diodami LED, gniazdka 220 V/300 W, 12 V i 2 porty USB umożliwiające doładowanie komputerów, tabletów, telefonów.

SpaceClass jest napędzany silnikami Twin-Turbo Energy 1,6 dCi 125 i Energy 1,6 dCi 145, które współpracują z mechaniczną skrzynią 6- biegową.