04/10/2018

Armijne Volkswageny

Na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentowała 3 pojazdy z zabudowami militarnymi: Amaroka jako lekkie samochody wsparcia z pojedynczą lub podwójną kabiną oraz Craftera furgon o wysokiej mobilności.

Amarok z zabudową militarną był wyposażony w silnik 2,0 TDI o mocy 140 KM, automatyczną skrzynię biegów i napęd na 4 koła 4MOTION. Model z pojedynczą kabiną ma zamontowane na skrzyni ładunkowej 4 składane, obrotowe siedzenia zintegrowane z pasami bezpieczeństwa. Ponadto samochód ma wzmocnione zawieszenie i jest przygotowany do montażu systemów łączności i urządzeń uprzywilejowania w ruchu. W taki sam silnik, współpracujący z 6-biegową skrzynią mechaniczną, był wyposażony 4-miejscowy Amarok z podwójną kabiną. Oprócz wzmocnionego zawieszenia miał orurowanie przedniego zderzaka i dołączany napęd 4x4 z reduktorem.

Crafter, 5-miejscowy furgon z 3-osobową ławką w 2. rzędzie siedzeń, miał kabinę szczelnie oddzieloną od przedziału ładunkowego, podwyższone przednie zawieszenie i orurowanie przedniego zderzaka. Stały napęd na 4 koła z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego jest przenoszony z 2-litrowego silnika TDI o mocy 177 KM za pośrednictwem skrzyni 6-biegowej. Pod podwoziem zamontowano osłonę silnika, a progi dodatkowo zabezpieczono przed uszkodzeniami. Tak przygotowany pojazd uzyskał kategorię terenową N1G.