22/03/2021

Chłodnicze Daily wożą szczepionki w ARRA

Pod koniec ub. roku IVECO Poland dostarczyło 20 Daily z zabudowami chłodniczymi do ARRA Group. Obecnie wszystkie przewożą szczepionki przeciwko Covid-19 amerykańskiej firmy Pfizer z zakładu produkcyjnego w Belgii do Polski.

Szczepionki są przewożone w specjalnych skrzyniach zawierających suchy lód, utrzymujących temperaturę -70o. Skrzynie są stosunkowo niewielkie, więc Daily idealnie się tutaj sprawdzają. Zgodnie z zamówieniem ARRA Group, 10 pojazdów zabudowała firma Romcar wykonując chłodnie z paneli z wtryskiwaną pianką poliuretanową o doskonałych właściwościach termicznych i wytrzymałościowych. Te samochody mają agregaty Carrier. Kolejne 10 zabudów chłodni przygotował Plandex, wyposażając je w agregaty Thermo King. Wszystkie samochody mają kabiny sypialne Lamico. Wyposażono je w GPS, dzięki któremu przewoźnik może śledzić trasę i monitorować temperaturę ładunku w czasie rzeczywistym.

Z opcji fabrycznych klient wybrał m.in. pakiet Business Exclusive, w skład którego wchodzi regulacja kolumny kierowniczej w 2 płaszczyznach, w pełni regulowany i amortyzowany fotel kierowcy, automatyczna klimatyzacja, światła przeciwmgielne przednie, pełne oświetlenie LED, cyfrowe radio DAB z MP3 oraz sterowanie przy kierownicy, Bluetooth, wejścia USB/AUX i komunikacyjna ze smartfonem. Daily dostarczone do ARRA Group mają także moduł telematyczny Connectivity Box, który umożliwia korzystanie z systemów łączności z pojazdem, dostęp do portalu IVECO ON oraz skorzystanie z serwisu proaktywnego. Pojazdy doposażono w opcję Run Lock, która umożliwia blokadę zapłonu silnika bez kluczyka w stacyjce.

ARRA Group specjalizuje się w transporcie farmaceutyków w temperaturze kontrolowanej od -25 do +25°C. Jako pierwsza firma transportowa w Polsce otrzymała certyfikat Dobrych Praktyk Dystrybucyjnych (GDP) potwierdzający najwyższą jakość usług transportu farmaceutycznego. To jej pierwsze chłodnie na podwoziach IVECO Daily.

Dostarczone Daily o DMC 3,5 t mają 3-litrowe silniki o mocy 180 KM, automatyczne skrzynie biegów i bogaty pakiet układów wspomagających Hi-Drive, obejmujący m. in.: aktywny tempomat ACC z czujnikiem radarowym, asystenta jazdy w korku, proaktywny system utrzymywania pasa ruchu, asystenta wiatru bocznego, AEBS, hamulec miejski, automatyczne przełączanie świateł drogowych oraz włączanie świateł i wycieraczek.