16/04/2019

Elektryczny samochód chłodniczy z agregatem TK

Elektryczny pojazd dostawczy firmy Mercadona, wyposażony w wielotemperaturowy agregat chłodniczy Thermo King, zapewnia bardziej przyjazne dla środowiska dostawy zakupów internetowych w Walencji.

Thermo King nawiązał współpracę z hiszpańską siecią sklepów stacjonarnych i internetowych Mercadona, by uzupełnić jej flotę o elektryczny pojazd chłodniczy do dostaw zakupów internetowych w Walencji.

Projekt jest zgodny z planem społecznej odpowiedzialności Mercadona i projektem zrównoważonej miejskiej dystrybucji, którego celem jest poprawa jakości powietrza w miastach. Częścią strategii firmy jest inwestowanie w przyjazne dla środowiska, zrównoważone pojazdy i rozwiązania logistyczne przyczyniające się do zmniejszenia emisji. Przy projekcie elektrycznego samochodu dostawczego Mercadona zdecydowała się nawiązać współpracę z Thermo King ze względu na wiedzę i doświadczenie, a także czołową pozycję firmy w rozwoju elektrycznego, inteligentnego i zrównoważonego transportu chłodniczego.

"Przedstawiciele firmy Mercadona odwiedzili nasz zakład produkcyjny w Barcelonie, gdzie z powodzeniem pracujemy nad połączeniem zasilanych z pojazdu i w pełni elektrycznych agregatów chłodniczych z najnowszymi elektrycznymi samochodami ciężarowymi i furgonetkami. W rezultacie zdecydowaliśmy się na współpracę w celu stworzenia i przetestowania takiego połączenia dystrybucji i technologii chłodniczych, które zapewnia klientom firmy Mercadona zrównoważone dostawy o zerowej emisji" - powiedział Eneko Fernandez, kierownik ds. zarządzania produktami w Thermo King. "Projekt w Hiszpanii jest częścią naszej wizji, w ramach której nasze rozwiązania pomagają bezpiecznie przewozić żywność i towary z zerową emisją, bezgłośnie i z maksymalną wygodą dla mieszkańców miast. Firma Thermo King jest liderem w elektryfikacji chłodnictwa w transporcie. Posiadamy największą gamę rozwiązań o zerowej i niskiej emisji we wszystkich segmentach rynku i nadal inwestujemy w innowacje, które pomogą klientom wyprzedzać pojawiające się przepisy, kontrolować całkowity koszt eksploatacji i wartość rezydualną, zwiększać wydajność i osiągnąć ważne cele zrównoważonego rozwoju". - dodał Pauli Johannesen, wiceprezes i dyrektor generalny ds. samochodów ciężarowych, naczep i autobusów w Thermo King w regionie EMEA.  

Nowy ekologiczny pojazd dostawczy stanowi połączenie elektrycznego podwozia Maxus, wielokomorowego nadwozia i agregatu Thermo King zdolnego do chłodzenia i utrzymywania nastawionych poziomów temperatury w 3 przedziałach zabudowy: dla produktów świeżych, mrożonych i niewymagających kontroli temperatury. Samochód może obsłużyć do 7 zamówień internetowych podczas jednego wyjazdu i jest częścią floty Mercadona realizującej dostawy z internetowego magazynu Hive w prowincji Walencja. Ten pierwszy w pełni elektryczny pojazd chłodniczy Mercadona wyjechał na drogi w marcu 2019 r. Może on wjeżdżać do każdej strefy obniżonej emisji w mieście i wykonywać usługi zarówno we wczesnych godzinach porannych, jak i późno w nocy dzięki cichej pracy i silnikowi o zerowej emisji. Zaletą użytego podwozia jest dość duża nośność 1265 kg i spory zasięg, zawdzięczany baterii o pojemności 56 kWh, zdolnej do ładowania prądem stałym o mocy 30 kW. Pełne ładowanie trwa 2 h.