24/02/2019

FCA i Groupe PSA przedłużyły współpracę przy samochodach dostawczych

Nowy Opel Movano będzie Fiatem: grupy FCA i PSA przedłużyły do 2023 r. zapoczątkowaną 40 lat temu wspólną produkcję dużych samochodów dostawczych w zakładzie Sevel.

Nowa umowa obejmuje dalsze zaopatrywanie marek Fiat (Ducato), Peugeot (Boxer) i Citroën (Jumper), jak również dodatkową produkcję dla Opla i Vauxhalla.

By sprostać oczekiwanemu wzrostowi popytu, partnerzy zdecydowali o zwiększeniu mocy produkcyjnych w Sevel od 2019 r., z możliwością uruchomienia dodatkowych zmian. Umowa przewiduje również ewentualne wykorzystanie mocy produkcyjnych Grupy PSA przy niektórych wersjach dużych furgonów dla marek Peugeot, Citroën, Opel i Vauxhall, szczegóły tego nie są jednak znane.

Zainaugurowana w 1981 r. w Val di Sangro fabryka Sevel zajmuje powierzchnię ponad 1,2 mln m2 i zatrudnia około 6,2 tys. osób. Jest to największy i najbardziej elastyczny zakład lekkich pojazdów użytkowych w Europie, który może produkować je w wielu konfiguracjach. Ponadto Sevel jest jednym z najpotężniejszych zakładów tej specjalności na świecie pod względem wydajności i organizacji. Zakład mieści także Akademię, centrum doskonałości, w którym pracownicy mogą ukończyć szkolenie i umiejętności, symulacje i innowacje.

Nowe porozumienie może spowodować uruchomienie 2 dodatkowych zmian w tygodniu i zwiększenie rocznej produkcji Sevel z obecnych ok. 300 tys. do 350 tys. rocznie.