20/10/2020

IVECO Daily z zabudowami Lamar dla PepsiCo Poland

IVECO Poland przekazało spółce PepsiCo kolejną partię Daily z kontraktu na 108 samochodów. Pierwsze klient odebrał w maju, we wrześniu oficjalnie przekazano następne, całe zamówienie zostanie zrealizowane do końca marca 2021 r. w 3 transzach

Nowe Daily trafią do oddziałów klienta w całej Polsce i będą wykorzystywane przez przedstawicieli handlowych do vansellingu. Zamówiono do nich zabudowy zintegrowane z kabiną kierowcy, ułatwiające dostęp do ładowni. Wykonawcą jest firma Lamar z Oleśnicy. Zabudowa typu LAMBox zapewnia dużą pojemność 24 m3 i niski próg załadunku (wysokość od podłoża do podłogi 720 mm, do solidnego stopnia wejściowego 400 mm), niżej usytuowany punkt ciężkości, lepsze rozłożenie masy przewożonego towaru i mniejszy opór powietrza w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Rafał Miśków, Fleet Manager PepsiCo Poland, podsumował: "Nowe IVECO Daily kolejny już raz okazało się najlepszym wyborem. Odpowiednio dobrane nadwozie wraz z indywidualnie projektowaną zabudową typu LAMBox zapewnią naszym kierowcom komfort pracy i ułatwią realizację codziennych zadań. W procesie decyzyjnym niezwykle istotne są dla nas również aspekty ekologiczne. IVECO Daily spełnia rygorystyczną normę emisji spalin Euro VI-D wpisując się tym samym w politykę flotową naszej firmy."

Daily to jedyny pojazd w swojej klasie dostępny z dwoma silnikami zoptymalizowanymi tak, by zapewnić najlepsze osiągi w każdej misji. Wybrane przez PepsiCo silniki F1A o pojemności 2,3 l i mocy od 116 do 156 KM są dostępne w wersjach z homologacją Light Duty lub Heavy Duty. Daily jako pierwszy pojazd w swojej klasie spełnił normy Euro 6-D/Temp (WLTP & RDE) i Euro VI-D. Wyróżnia się także oszczędnością paliwa m.in. dzięki układowi Start&Stop, standardowemu we wszystkich modelach z silnikiem F1A. Sterowana elektronicznie turbosprężarka o zmiennej geometrii jest elastyczna i wydajna.

Układ kierowniczy zaprojektowano tak, by kierowca mógł ustawić kierownicę zarówno osiowo, jak i kątowo. Pokryta skórą kierownica wielofunkcyjna ma przyciski sterujące w zasięgu palców, a jej małe koło pozostawia dużo miejsca na nogi. Daily jest wyposażony w elektryczne wspomaganie kierownicy, który precyzyjnie reaguje na sygnały wejściowe, tłumi drgania i kompensuje znoszenie czy zaburzenia stabilności, zapewniając płynną jazdę. Tryb miejski w nowym Daily zapewnia wydajniejsze wspomaganie kierownicy, zmniejszając siły na niej nawet o 70%, co ułatwia manewrowanie.

Projekt przeprowadzono z udziałem Fraikin Polska, lidera wynajmu pojazdów użytkowych i dostawczych w Polsce. To już kolejny jej kontrakt z PepsiCo Poland.