22/10/2018

Leasing na pojazdy specjalistyczne Volkswagen Samochody Użytkowe

Dotychczas firmy lub instytucje, które wymagały specjalistycznych samochodów dostawczych, w pierwszej kolejności kupowały odpowiedni model (zazwyczaj za pomocą leasingu), by następnie oddać go do firmy wykonującej zabudowę stosowną do ich działalności. Od niedawna ten proces został ułatwiony: Volkswagen Samochody Użytkowe zaczęła oferować pojazdy dostawcze z gotową zabudową.

Dużym ułatwieniem dla klientów marki jest fakt, że pojazd z zabudową można sfinansować w programie Volkswagen Financial Services m.in. w ramach klasycznego produktu leasingowego o nazwie CarePort Leasing. Klient może dopasować parametry do własnych potrzeb. Wystarczy wybrać okres leasingu od 2 do 5 lat, a opłatę wstępną od 10% do 45%. Dzięki tej ofercie, np. VW Crafter z silnikiem 2,0 TDI o mocy 177 KM i 6-biegową skrzynią ręcznie sterowaną, z zabudową ?międzynarodową? o łącznej wartości ponad 184 467 zł brutto, jest dostępny za miesięczną ratę 3953,06 zł netto w kontrakcie na 3 lata (35 rat) i z 10% opłatą wstępną. Przy podwojeniu opłaty wstępnej miesięczne zobowiązania zostaną zredukowane do 3509,23 zł netto. Wykup w obu przypadkach następuje za 1% wartości pojazdu.

Można także skorzystać z nowoczesnego modelu finansowania opartego na rynkowej wartości końcowej, o nazwie PROFIT Lease, w którym spłaca się jedynie przewidywaną utratę wartości pojazdu w trakcie umowy. W przypadku tego produktu, klient sam decyduje o długości leasingu (2-5 lat), opłacie wstępnej (0-30%) i całkowitym przebiegu (nawet do 240 tys. km). W rezultacie, ten sam pojazd w produkcie z tzw. niskimi ratami i na podobnych warunkach (35 rat, 10% opłaty wstępnej, 40 tys. km rocznego przebiegu) będzie kosztował co miesiąc 1920,27 zł netto. Wniesienie 20% opłaty wstępnej obniży ratę nawet do 1478,47 zł netto (pozostałe parametry bez zmian).

Jak widać, miesięczne opłaty w nowoczesnym finansowaniu mogą być o połowę (lub więcej) mniejsze w stosunku do produktu klasycznego. W obu produktach na koniec umowy przedsiębiorca może wykupić pojazd lub zostawić go w rozliczeniu u dealera, decyzję podejmując dopiero pod koniec umowy.