08/12/2017

MAN TGE Shuttle

W jesiennym pokazie pełnej gamy MAN w Katalonii wziął udział TGE Shuttle, specjalna wersja kombi wprowadzana na rynek za pośrednictwem zakładu BMC (Bus Modification Center) w Plauen. TGE Shuttle umożliwi obsługę hoteli, przyda się firmom taksówkowym i wynajmującym limuzyny, które często przewożą VIP-y lub małe grupy, a wśród nich mogą trafić się osoby niepełnosprawne.

MAN BMC ma dużą wiedzę i umiejętności w rozwiązywaniu indywidualnych potrzeb, wykonywał ekskluzywne autobusy marek MAN i Neoplan dla klubów sportowych, gwiazd muzyki pop, ale także np. mobilne biblioteki. Zestaw zmian w TGE oparto na specjalnej podłodze z wbudowanymi szynami do szybkiego kotwiczenia indywidualnych foteli. W zaprezentowanym egzemplarzu użyto siedzeń Linea niemieckiej marki Schnierle. To jest model budżetowy, ale też pojazd został rozważnie skonfigurowany. Nie pominięto klimatyzacji z dodatkowym wymiennikiem w suficie nad kabiną kierowcy, dodatkowego ogrzewania (tu z kolei wymiennik zajmuje schowek) pod siedziskiem przedniej kanapy pasażerskiej, elektrycznego napędu drzwi bocznych sprzężonego z mechanizmem wysuwu stopnia wejściowego.

Fotele są mocowane do podłogi na podstawie EasyLeg wyróżniającej się szybkim i w miarę pewnym ryglowaniem do szyny otworowej. Można je ustawić w dowolnym miejscu, lub wymontować bez większego wysiłku robiąc miejsce na wózek inwalidzki. Każdy fotel, homologowany dla kategorii M1, ma zintegrowane 3-punktowe pasy bezpieczeństwa.