21/08/2019

Nowe kempingowe Peugeoty na Caravan Salon 2019

Pod koniec sierpnia rozpoczyna się Caravan Salon w Düsseldorfie, najważniejsze targi karawaningowe w Europie. Peugeot pokaże na nich Partnera przystosowanego do roli kempingowego vana przez firmę Alpin Camper i Travellera z wielofunkcyjnym iBoxem firmy Irmscher.

Pierwszy pojazd jest o tyle ciekawy, że pochodzi z bardzo małej bawarskiej firmy, a w dodatku jeden z Bawarczyków nazywa się Roman Wasilewski. Alpin Camper stała się znana w branży z kempingowych przeróbek Nissanów NV200 we współpracy z lokalnymi dealerami. Ponieważ Nissan wycofał się z produkcji NV200 z silnikami spalinowymi, a nawet w Niemczech nie ma wielu bogaczy decydujących się na elektrycznego kampera tej wielkości, Alpin zaczął szukać innych partnerów i znalazł ich w PSA. Turystyczny Partner służy do podróży we dwoje, ma rozkładane łóżko o powierzchni 112x95 cm z materacem o grubości 6 cm. Wzdłuż prawej burty znajduje się blok kuchenny z kuchenką spirytusową i umywalką, zasilaną z 12 l zbiornika wody czystej. Tyle samo ma zbiornik na ścieki. Pod łóżkiem znajduje się lodówka sprężarkowa. Jeśli temperatura na zewnętrz nie sprzyja, można wykorzystać ogrzewanie postojowe.

Peugeot Traveller jest równie prosto przekształcany w kampera: wystarczy wstawić wielofunkcyjnego iBoxa firmowanego przez Irmschera, choć rozwiązania detali pozwalają przypuszczać, że jest to czeski produkt. Po rozłożeniu materaca uzyskuje się powierzchnię sypialną 192x140 cm. W boxa jest wbudowana 2-palnikowa kuchenka, umywalka i lodówka. Pod sufitem można rozwiesić opcjonalną torbę na rzeczy wykonaną z odpornej na czynniki zewnętrzne tkaniny.