09/05/2019

Nowy Boxer et al. będzie produkowany w Gliwicach!

Z końcem 2021 r. Grupa PSA rozpocznie w Gliwicach produkcję dużych samochodów dostawczych. Zakład zostanie przekształcony, by ulokować w nim produkcję lekkich samochodów dostawczych i zaadaptować go do specjalnej platformy przeznaczonej dla dużych vanów.

Inwestycja ma na celu zapewnienie wydajności umożliwiającej produkcję do 100 tys. dużych samochodów dostawczych rocznie. Wzrost mocy produkcyjnych w tym segmencie pozwoli grupie zrealizować większą liczbę zamówień na marki Peugeot, Citroën, Opel i Vauxhall z końcem 2021 r. i wzmocni pozycję gliwickiej lokalizacji w perspektywie ponad dziesięciu lat. "Ta dobra wiadomość dla Gliwic jest dowodem na to, że nasz program wzorcowego zakładu "Excellent Plant Program" jest realizowany we wszystkich europejskich lokalizacjach z wykorzystaniem synergii i wydajności. Wydajność przemysłowa będzie czynnikiem decydującym dla realizacji naszych ambicji względem rynku samochodów dostawczych, gwarantując klientom najlepszą ofertę naszych wszystkich marek w tym segmencie" - powiedział Yann Vincent, wiceprezes ds. produkcji i łańcucha dostaw Groupe PSA.

"Decyzja o uruchomieniu produkcji dużych samochodów dostawczych jest mocnym fundamentem dla przyszłości gliwickiej lokalizacji i jednocześnie dużym wyzwaniem, by osiągnąć najwyższy poziom wydajności i jakości, który spełni oczekiwania naszych klientów biznesowych. Zademonstrujemy w najbliższych latach zdolność adaptacji naszych procesów do produkcji tego typu samochodów, potwierdzając tym samym pokładane w nas zaufanie" - zadeklarował Andrzej Korpak, dyrektor gliwickiego zakładu Groupe PSA.