27/01/2023

Piaggio Porter NP 6 City Van z nadwoziem furgonowym

W tym roku lista zabudów dostępnych na podwoziach "miejskich ciężarówek" Piaggio powiększyła się o pojemne furgony z wygodnym dostępem do wnętrza z każdej strony. Dostarcza je na fabryczny montaż włoska firma UP Design, są już oferowane na naszym rynku.

Obecnie jest dostępna wersja City Vana na podwoziu Portera o rozstawie osi 3070 mm z pojedynczym ogumieniem tylnej osi. Dzięki lekkiemu nadwoziu (290 kg) przy pojemności 5,6 m3 samochód ma ładowność 875 lub nawet 975 kg w wersji zasilanej LPG oraz 845/925 przy zasilaniu CNG (zależnie od masy całkowitej 2160 albo 2400 kg). Lekką zabudowę uzyskano dzięki konstrukcji szkieletowej z prętów stalowych, zabezpieczanych kataforezą i malowaniem proszkowym. Poszycie boczne jest wykonane z ABS, dach z tworzywa półprzejrzystego.

Nadwozie ma drzwi odsuwane po jednej stronie lub po obu, tylne drzwi dwuskrzydłowe są w opcji. Szerokość otworu drzwi tylnych to 1250 mm, bez problemu można umieścić tam europaletę w poprzek. Podłoga znajduje się nad tylnymi kołami, a mimo to stosunkowo nisko, 76,5 cm nad nawierzchnią.

Producent, firma powiązana z biurem projektowania, oferuje także przygotowanie specjalistycznych modułów instalowanych we wnętrzu zabudowy i zapowiada wersję wyprawową.